Czy “Rodzina Soprano” doczeka się godnego następcy? Powstaje nowy serial o mafii

Fot. "Rodzina Soprano"
0 1 467

Jak donosi portal Deadline, stacja Showtime pracuje nad nowym serialem przedstawiającym losy pierwszej mafijnej rodziny w Stanach Zjednoczonych.

Za ekranizację będą odpowiadać Nicholas Pilegii i Terence Winter. Mają oni duże doświadczenie w tworzeniu kultowych produkcji o tematyce gangsterskiej. Pierwszy z nich wykorzystując swoją wiedzę historyczną na temat przestępczości zorganizowanej i korupcji w USA stał się pomysłodawcą całego projektu.

Pilegii to scenarzysta m.in. “Chłopców z ferajny” i “Kasyna”. Pełnił on także rolę producenta wykonawczego takich filmowych hitów jak “Irlandczyk” czy “American Gangster”. Winter jest natomiast twórcą “Zakazanego Imperium”, pracował też jako scenarzysta i producent “Rodziny Soprano” – jednego z najlepszych seriali w historii.

Winter był twórcą lub współtwórcą scenariusza do 25 odcinków. To on odpowiada m.in. za “Pine Barrens” uznawane za jeden z najlepszych epizodów w całym serialu.

Na razie nie wiadomo, kiedy ekranizacja będzie miała swoją premierę, nie ujawniono także, jak zatytułowane zostanie nadchodzące show.

Źródło: antyradio.pl

Zostaw odpowiedź