CJNG uzbrojony lepiej niż meksykańska armia? Pokaz sił kartelu narkotykowego (VIDEO)

Fot. Uzbrojony kartel CJNG, mat. prasowe
1 28 356

Cartel Jalisco New Generation to najpotężniejsza organizacja przestępcza w Meksyku. Niezwykle brutalny kartel kierowany jest przez Nemesio Oseguera Cervantesa ps. El Mencho, który po aresztowaniu El Chapo stał się numerem jeden na liście najbardziej poszukiwanych narkobaronów.

Nagranie to propagandowy pokaz sił, który jak się okazało, przyniósł zamierzony efekt. Potęgi kartelu boją się nawet ludzie, którzy na codzień stają z nimi do walki.

Materiał został opublikowany w mediach społecznościowych w chwili kiedy prezydent Meksyku odwiedzał stany Guanajuato, Jalisco i Colima, czyli miejsca, w których kartel ma absolutną władzę.

Wideo ukazujące kartel skomentował Michael Vigil, były szef międzynarodowych operacji DEA – „Przesyłają jasną wiadomość…, że to oni rządzą Meksykiem, nie Lopez Obrador”.

Prezydent Obrador przed wyborami obiecywał, że pod jego rządami działalność karteli oraz agresją, jaką szerzą zostaną w znacznym stopniu zredukowane. Póki co wszystko idzie jednak w odwrotnym kierunku. Z każdym miesiącem coraz więcej osób pada ofiarą brutalnych przestępców. 2020 będzie najprawdopodobniej najbradziej krwawym rokiem w historii.

20 kwietnia doszło do szokującej ilości morderstw w ciągu jednego dnia – 114 odnotowanych zgonów. Mimo wysoko ustawionej poprzeczki już 7 czerwca padł kolejny rekord – 117 ofiar zabitych w ciągu 24 godzin.

Źródło: thesun.co.uk

1 komentarz
  1. Andrzej mówi

    Sporo jest tych organizacji przestępczych w Meksyku.

Zostaw odpowiedź