CJNG przejmuje miasto i wysyła ostrzeżenie narkobaronowi „El Marro” (VIDEO)

Fot. Cartel Jalisco New Generation, mat. prasowe
0 16 650

Do sieci trafiło kolejne nagranie Jalisco New Generation. Kartel ponownie pokazuje swoją potęgę, tym razem przesyła także ostrzeżenie do José Antonio Yépeza.

Mężczyzna wypowiadający się na filmie nazywa bossa grupy Santa Rosa de Lima „brudnym członkiem gangu, który zabija niewinnych”. CJNG twierdzi także, że wojna nie jest wymierzona w meksykański rząd, tylko wrogie kartele.

Gang ostrzega, że Dolores Hidalgo zostało „przejęte”. Obywatele miasta „są już zmęczeni wymuszeniami i zastraszaniem” oraz mają dość człowieka, który nie potrafi „troszczyć się o innych i nie ma pojęcia jak się nim opiekować”.

Nie zabijamy rodzin, kobiet, dzieci. „El Marro” rozumie, że całe Guanajuato ma już nowego właściciela, jest nim CJNG. Przestanie już zabijać niewinnych ludzi i wpływać na miasto, które przez lata niszczyłeś okradając, zabijając i porywając niewinnych. Ludzie już się nie boją, bo zdali sobie sprawę z tego, jaką jesteś świnią. Skończyła się twoja moc. Ludzie z całego Guanajuato, wiedzcie, że macie nasze wsparcie, a wkrótce wyciągniemy tego plugawego drania. Nie pozwolimy mu zdjąć białej flagi, jak mówi, ponieważ nie zawieramy rozejmu z brudnymi ludźmi.”

Kartel wyjaśnia, że Santa Rosa de Lima zabijał niewinnych cywilów oraz policjantów. CJNG ostrzega jednak, że jeśli na ich drodze staną organy ścigania, w walkę zostaną zaangażowane wszystkie siły oraz cały arsenał jaki zebrał „El Mencho”.

„Ponieważ wy wiecie, że prawdziwym rakiem społecznym są zabójstwa niewinnych osób. Jesteśmy bliscy zakończenia tej wojny. Naszym celem nie jest porywanie, czy wymuszanie opłat za mieszkania. Działalność CJNG jest inna”.

Na koniec kierowana jest groźba do „El Marro”. Kartel daje jasno do zrozumienia, że głównym celem jest postawienie go przed samym „El Mencho”.

Źródło: infobae.com

Zostaw odpowiedź