Największe laboratorium w historii kraju. Uzyskiwali nawet 200 kg kokainy dziennie

fot. zlikwidowane laboratorium, policja
1 36 619

Holenderskie służby przeprowadziły operację wymierzoną w przestępczość narkotykową, w wyniku której zlikwidowano ogromne laboratorium.

Funkcjonariusze najpierw przeprowadzili czynności na terenie dawnej szkoły jazdy konnej w Nijeveen. Na miejscu zabezpieczono kilkadziesiąt tysięcy litrów chemikaliów oraz 100 kilogramów gotowej kokainy.

Wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na maksymalnie 6 mln euro.

Do kryjówki przestępców trafiały dostawy z towarami zawierającymi narkotyki jak np. nasączone ubrania, czy szampony. Następnie przy wykorzystaniu odpowiednich substancji chemicznych wydobywano samą kokainę.

Kolejne przeszukania przeprowadzono w Elshout i Apeldoorn. Tam służby skonfiskowały 120 ton materiałów, z których uzyskiwano nielegalne substancje.

Do sprawy zatrzymano siedemnaście osób. Wśród nich znajduje się trzynastu Kolumbijczyków, jeden obywatel Turcji oraz trzech Holendrów.

André van Rijn szef LFO potwierdził, że zlikwidowane laboratorium, było największym tego typu miejscem w historii kraju. Śledczy dodał, że ilość chemikaliów, produktów z kokainą oraz liczba osób zaangażowanych w przestępstwo pozwalała na uzyskanie od 150 do nawet 200 kilogramów kokainy dziennie.

Źródło: euronews.com

1 komentarz
  1. 4ttt mówi

    Przy nich Walter, to amator…

Zostaw odpowiedź