Przemycili do Polski narkotyki za blisko 3 miliony złotych (VIDEO)

Fot. zabezpieczone narkotyki, SG
0 4 607

Blisko 3 miliony złotych warte są narkotyki, które niedaleko Trójmiasta przejęli funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Prawie 59 kg marihuany z przemytu ukrytych było w urządzeniu chłodniczym na jednej z posesji. Zatrzymani i tymczasowo aresztowani zostali dwaj mężczyźni w wieku 43 i 51 lat.

Według ustaleń funkcjonariuszy narkotyki zostały przemycone do Polski z Hiszpanii, a następnie ukryte na terenie hal magazynowych w pobliżu Trójmiasta. Przeszukanie posesji, w którym uczestniczył przewodnik z psem służbowym, szkolonym do wykrywania środków psychoaktywnych, potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy.
 

W urządzeniu chłodniczym znaleźli 59 worków foliowych z marihuaną. Jej czarnorynkową wartość szacuje się na prawie 3 miliony złotych. Na miejscu strażnicy graniczni zatrzymali 43-latka z woj. mazowieckiego i 51-letniego mieszkańca woj. pomorskiego.

Dodatkowo w mieszkaniu jednego z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili m.in. sfałszowany dowód osobisty, pieczątki z danymi różnych podmiotów gospodarczych, telefony komórkowe i urządzenia do monitorowania przesyłek z narkotykami.

Wobec mężczyzn Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe orzekł trzymiesięczny areszt. Będą odpowiadać za przemyt znacznej ilości narkotyków, co zagrożone jest karą co najmniej 3 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź