„Masa” zatrzymany! Poważne zarzuty

0 2 399

fot. „Masa” / kadr z programu „Skandaliści”/Polsat

Jak poinformował własnie portal TVP INFO: Świadek koronny, Jarosław S. ps. Masa, został dzisiaj zatrzymany przez funkcjonariuszy łódzkiego Biura Spraw Wewnętrznych Policji

 

Dziś rano funkcjonariusze BSW zatrzymali Jarosława S. oraz pięć innych osób, w tym: naczelnika Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz urzędnika łódzkiej delegatury Urzędu Celno-Skarbowego. Funkcjonariusze przeszukali kilkanaście domów, mieszkań i biur na terenie województw: mazowieckiego, łódzkiego i opolskiego.

Śledztwo prowadzone przez Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej dotyczy m.in.: wyłudzania kredytów i pożyczek oraz korupcji np. w związku z obietnicą załatwienia pracy w policji.

Jarosław S. ps. Masa oraz zatrzymane wraz nim 5 osób mają usłyszeć zarzuty popełnienia szeregu przestępstw, m.in. wyłudzenia kredytów i pożyczek na łączną kwotę ponad 668 tys. zł na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego.

Ustalono też, że świadek koronny oraz jego współpracownicy mieli wręczać i przyjmować łapówki „w celu zapewnienia ich pomocy i przychylności w zakresie podejmowanych z urzędu lub z ich inicjatywy czynności służbowych oraz powoływaniu się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi i pośrednictwie w załatwieniu sprawy naboru do służby w Policji, a także składania fałszywych zeznań”.

Śledztwo, w którym pojawił się wątek Masy, wszczął we wrześniu 2015 r. Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

Z wielowątkowego postępowania w listopadzie 2017 roku wyłączone zostały materiały dotyczące oszustw dokonanych przez ustalonych sprawców, wręczenia i przyjmowania korzyści majątkowych, powoływania się na wpływy.

Jak informuje portal tvp.info wynika, że w śledztwie zgromadzono ogromną ilość podsłuchów oraz zdjęć i materiałów wideo z inwigilacji

źródło: Portal  TVP Info

Zostaw odpowiedź