„Marihuano” zastrzelony przez policję. Był numerem dwa w Clan del Golfo

Fot. Nelson Darío Hurtado, mat. prasowe
0 5 427

Nelson Darío Hurtado znany jako Marihuano to przestępca z Kolumbii, który zyskał zaufanie bossa Clan del Golfo, „Otoniela” i został jego zastępcą. Według służb stał się drugą najważniejszą osobą w gangu, kiedy w 2018 roku aresztowano Carlosa Mario Tuberquia Moreno.

W niedzielę 7 lutego prezydent Kolumbii Iván Duque Márquez zaapelował – „Zadaliśmy najmocniejszy cios, jaki struktury Clan del Golfo mogły otrzymać. Nelson Hurtado, znany jako Marihuano został wyeliminowany”.

Operacja służb została przeprowadzona w miejscowości Riosucio na zachodzie Kolumbii. Marihuano był uznany za najgroźniejszego z przemytników w całym kartelu. Władze miały okazję wyłączyć Hurtado z przestępczej działalności już w 2008 roku. Marihuano został skazany i osadzony w więzieniu, jednak uciekł po zaledwie dwóch latach.

Hurtado w grupie przestępczej działał przez ostatnie 26 lat. Jest odpowiedzialny m.in. za liczne morderstwa, wykorzystywanie seksualne nieletnich dziewczyn, kontrolowanie 700-osobowej grupy, czy nadzorowanie ogromnych dostaw narkotyków.

Marihuano każdego miesiąca wysyłał około 6 ton czystej kokainy do Ameryki Północnej i Europy. Jego misją było także stworzenie nowych, tajnych szklaków, głównie do Hiszpanii, Włoch, Belgii i Holandii.

Po śmierci przestępcy wyszło na jaw, że stworzył swój własny katalog z kobietami. Znajdowały się w nim dane i zdjęcia około stu kobiet i nieletnich dziewczyn. Za usługi seksualne płacił im nawet od 10 do 30 milionów peso. Kiedy kobiety odmawiały spełnienia niektórych żądań Marihuano, ten zaczynał grozić nie tylko im, ale także ich rodzinom, o których wiedział wszystko, gdyż jego ludzie ma rozkaz zbierali wszelkie możliwe informacje.

 

Źródło dw.com infobae.com
Zostaw odpowiedź