Kwarantanna we Włoszech pozwoliła schwytać poszukiwanego bossa 'Ndranghety

Fot. Cesare Antonio Cordi, materiały prasowe
0 15 097

Puste ulice z powodu kwarantanny umożliwiły policji aresztowanie szefa jednego z kalabryjskich klanów. Wszystko za sprawą wyjścia na zakupy. 

42-letni Cesare Antonio Cordi został schwytany przez funkcjonariuszy, którzy zostali wysłani w celu monitorowania podejrzanych działań i łamania zakazu opuszczania domów w małym miasteczku Bruzzano Zeffirio.

Mężczyzna był poszukiwany przez policję od czerwca. Służby były pewne, że przemieszcza się on pomiędzy swoimi kryjówkami wliczając w to podziemne bunkry. Najprawdopodobniej jednak cały czas znajdował się w porzuconej chacie.

Gangster został zauważony przez funkcjonariuszy, w momencie gdy wracał ze sklepu. Policjanci zatrzymali się, aby sprawić czy posiada on pozwolenie na opuszczanie domu. Po krótkiej rozmowie uświadomili sobie, że to poszukiwany przestępca.

Casare Antonio Cordi od 2007 roku kierował brutalnym klanem Cordi powstałym w latach 50′. Gang na terenie Locri kontroluje prostytucję oraz handel narkotykami, a jego członkowie są odpowiedzialni za liczne morderstwa.

Źródło: thesun.co.uk

Zostaw odpowiedź