Kolejny przemytnik wpadł na warszawskim lotnisku z heroiną wartą 1,9 mln złotych. Wcześniej zatrzymano 81-latkę

Fot. zatrzymanie podejrzanego, KAS
0 2 275

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali pasażera na lotnisku Chopina, który przyleciał z Republiki Południowej Afryki. Podejrzenia wzbudziła trasa podróży oraz nerwowe zachowanie podróżnego przy taśmie bagażowej.

Podwójne dno walizki, ponad 4 kg heroiny

Podczas kontroli funkcjonariusze odkryli podwójne dno w walizce. Po oderwaniu dodatkowej ścianki bagażu znaleźli 3 pakiety beżowej substancji o konsystencji proszku. Badanie narkotestem wykazało, że jest to heroina.

W bagażu podróżnego znajdowało się 4,25 kg heroiny o wartości ponad 1,9 mln zł.

Turysta przemytnik zatrzymany

49-letni obywatel Tanzanii podróżował z Johannesburga do Warszawy. Oświadczył funkcjonariuszom, że przyleciał w celu turystycznym.

Za próbę przemytu narkotyków został zatrzymany przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Postępowanie prowadzi Komisariat Policji Warszawa Ursynów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota.

Decyzją Sądu Rejonowego m.st. Warszawy w Warszawie, podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Za przemyt takiej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

KAS udaremniła kolejny przemyt narkotyków na lotnisku Chopina

W sierpniu 2022 r. funkcjonariusze z KAS udaremnili przemyt ponad 5 kg heroiny, o czarnorynkowej wartości blisko 2,4 mln zł. Narkotyki przemycała w podwójnym dnie walizki 81-letnia obywatelka Danii. Więcej o tej sprawie przeczytasz – tutaj.

Źródło: KAS

Zostaw odpowiedź