Scenarzysta filmów Patryka Vegi zatrzymany przez CBŚP. Ukrył się w specjalnej skrytce w saunie

Fot. YouTube/policja.pl
0 4 764

Policjanci CBŚP zatrzymali Grzegorza B. poszukiwanego od lipca 2021 roku. Mężczyzna był ścigany w związku z podejrzeniem o handel narkotykami, podżeganie do pobicia, płatną protekcję, nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz udaremnienie postępowania egzekucyjnego. Śledztwo nadzoruje Śląski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Grzegorz B. to scenarzysta współpracujących z Patrykiem Vegą przy tworzeniu filmu „Pętla”. Wystąpił również w filmie „Bad Boy” i „Polityka”. Miał on współpracować z członkami Psycho Fans i zaoferował im swoje usługi, jakimi był handel narkotykami, w ramach czego dokonał próbnej transakcji. Zatrzymany odpowie również za powoływanie się na wpływy w Służbie Więziennej, a także wręczenie łapówki w zamian za prawo jazdy.

Mężczyzna jest także podejrzany o podżeganie do pobicia, nielegalne posiadanie broni i amunicji, udaremnienie postępowania egzekucyjnego oraz przestępstwa vatowskie.

Po raz pierwszy Grzegorz B. został zatrzymany w styczniu 2021 roku. Po trzech miesiącach katowicki sąd nie przedłużył mu aresztu i wypuścił podejrzanego na wolność. Prokuratura zaskarżyła decyzję sądu i po uwzględnieniu apelacji w lipcu wystawiono za mężczyzną list gończy. Następnie w marcu 2022 roku wydano także Europejski Nakaz Aresztowania.

1 września CBŚP poinformowało, że policjanci z Zarządu w Katowicach i z grupy tzw. łowców cieni Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali poszukiwanego Grzegorza B.

Z ustaleń śledztwa wynikało, że poszukiwany zmieniał miejsca przebywania. W wyniku podjętych intensywnych działań, weryfikacji kolejnych informacji policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że mężczyzna ukrywa się na terenie województwa podkarpackiego, gdzie wpadł.

Podczas przeszukania prywatnego domu policjanci odkryli specjalną skrytkę przygotowaną w pomieszczeniu sauny. Funkcjonariusze CBŚP, po ściągnięciu drewnianej zasłony siedziska sauny znaleźli ukrywającego się Grzegorz B, który został zatrzymany.

Źródło: CBŚP/RMF24

Zostaw odpowiedź