Kasjerka ukradła z CBA ponad 9,2 mln złotych. Jej mąż przegrał wszystko na zakładach bukmacherskich

fot. CBA
2 6 065

Warszawski Sąd Okręgowy we wtorek 27 kwietnia skazał byłą pracownicę Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz jej męża.

Katarzyna G. przez ponad 2 lata regularnie wykradała gotówkę z kasy CBA. Pieniądze przekazywała swojemu bezrobotnemu mężowi, który wydawał je na internetowe zakłady bukmacherskie. Cały proceder dział się od 1 czerwca 2017 roku do 30 grudnia 2019 roku.

Jak ustalili śledczy, małżeństwo przywłaszczyło sobie dokładnie 9 230 194 zł i 9 gr. Całość została wpłacona na konto u bukmachera STS.

– Oskarżony dokonał transferu pieniędzy na dedykowany rachunek, w łącznej kwocie nie mniejszej niż 10 288 573 złote, a następnie obracając tymi środkami uczestniczył w grach hazardowych oraz wypłacił kwotę 2 008 875 zł i tak osiągnął znaczną korzyść majątkową w kwocie nie mniejszej niż 29 197 079 zł – wyjaśnił prokurator Przemysław Ścibisz.

Dariusz G. przez 2 lata zarobił blisko 30 milionów, kiedy jednak został zatrzymany, na jego koncie zostało już jedynie kilkadziesiąt groszy.

30 grudnia Katarzyna G. zadzwoniła do swojego szefa i wyjaśniła, że nie może zawieźć pieniędzy do banku, gdyż ich po prostu nie ma w kasie. Przyznała, że ukradła 4 miliny złotych, żeby pomóc swojej teściowej, która mogła stracić pensjonat w Bieszczadach. Kiedy 6 godzin później służby sprawdziły konto bukmacherskie Dariusza G., zostało tam jedynie 50 groszy.

Katarzyna G. została skazana na 6 lat i 4 miesiące pozbawienia wolności. Natomiast jej mąż trafi do więzienia na 8 lat. Zostali również ukarani grzywną i zobowiązani do oddania całej skradzionej kwoty.

Źródło Polsat News
2 Komentarze
  1. Marek mówi

    Dlaczego facet dostał większa karę, choć to nie on kradł i nadużył zaufania instytucji państwowej?

  2. kygg mówi

    nie rozumiem. ona ukradła 10mln, dała jemu, on to przegrał, wygrywając ok 2mln. skąd się wzięła korzyść 30mln??

Zostaw odpowiedź