Jeden z największych narkobaronów w Hiszpanii po występie w teledysku oddał się w ręce policji

fot. Clase-A i Francisco Tejón
0 8 274

Hiszpański baron narkotykowy był nieuchwytny przez 2 lata. Po bezkarnym występie w teledysku, sam oddał się w ręce policji.

39 letni Francisco „Isco” Tejón uznawany jest za narkotykowego barona i bossa kartelu narkotykowego Los Castanas. Od 2016 roku był jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców w całej Hiszpanii.

Na początku października hiszpański artysta Clase A wypuścił teledysk, w którym wziął udział Isco. Gangster występuje w nim jako „król życia”, prowadzi luksusowy samochód, imprezuje pijąc szampany a dookoła niego tańczą pół nagie kobiety.

fot. od lewej Francisco Tejón, Clase-A

– To jest dowód na to, że jego nic nie obchodzi. Nie obawia się tego, że pokazuje się publicznie – mówi hiszpański rzecznik policji i dodaje, że video może mieć już kilka miesięcy, i nie wiadomo gdzie ani kiedy zostało nakręcone.

Kilka dni po opublikowaniu teledysku, prawnicy Tejón’a podali policji adres, pod którym ten został aresztowany. Gangster został zatrzymany po 2 latach ukrywania się przed hiszpańskim wymiarem sprawiedliwości.

Według policji Isco zrezygnował z dalszego ukrywania się ze względu na swojego młodszego brata Antonio, który został aresztowany w kwietniu tego roku i obecnie czeka na proces.

Uważa się, że rodzeństwo, na narkotykowym biznesie zbiło fortunę w wysokości około 30 milionów euro.

źródło: theguardian.com

 

 

 

Zostaw odpowiedź