„Dreks” i 54 inne osoby skazane ws. poznańskiego gangu sutenerów

fot. agencja Cindy, jeden z lokali kontrolowanych przez gang
0 8 042

Sąd Okręgowy w Poznaniu 11 października 2018 roku skazał 55 osób za przestępstwa udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz ułatwianie i czerpanie korzyści majątkowych z uprawienia prostytucji przez inne osoby.

Oskarżonym biorącym udział w zorganizowanej grupie przestępczej Sąd wymierzył kary od 2 lat i 6 miesięcy do 7 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Natomiast wobec pozostałych sprawców orzeczono kary pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem ich wykonania. Oskarżeni zostali także zobowiązani do zapłaty wysokich grzywien oraz uiszczenia przepadku równowartości osiągniętych korzyści majątkowych w łącznej kwocie ponad 1,3 miliona złotych.

Przypomnijmy, że sprawa ciągnie się od września 2011 roku, kiedy to zlikwidowano poznańskie agencje towarzyskie. Akt oskarżenia w tej sprawie skierował do Sądu 28 września 2012 roku prokurator ówczesnej Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu.

Przedmiotem postępowania było działanie w latach 2005 – 2010 dwóch zorganizowanych grup przestępczych. Ich członkowie prowadzili w klubach nocnych na terenie Poznania działalność polegającą na ułatwianiu i czerpaniu korzyści majątkowych z usług seksualnych świadczonych przez zatrudnione tam kobiety.

Kluby te miały charakter tzw. agencji towarzyskich. Pieniądze płacone przez klientów za usługi seksualne nie trafiały w całości do świadczących je kobiet, lecz dzielone były według ustalonego podziału pomiędzy członków grup przestępczych.

Wśród skazanych byli także taksówkarze prowadzący działalność gospodarczą w zakresie przewozu osób. Jak ustalono mężczyźni ci również czerpali korzyści majątkowe z prostytucji kobiet.

Jednym ze skazanych jest Bogusław D. ps. Dreks. Według śledczych to on w całym biznesie pociągał za sznurki.

Dreks to jeden z najsłynniejszych poznańskich gangsterów, działających już w latach ’90. Uchodzi za bardzo majętną osobę i przestępcę o wysokiej inteligencji. Dzięki jego przemyślanym działaniom od wielu lat organom ścigania nie udaje się na niczym go „przyskrzynić”. W końcu nadarzyła się ku temu okazja.

Wyroki w sprawie agencji wciąż są nieprawomocne.

źródło: Prokuratura Krajowa. Mafia PL

Zostaw odpowiedź