Przejęto potężny transport nielegalnych papierosów na Podlasiu

fot. paczki z papierosami przechwycone przez służbę celno-skarbową
0 2 434

Funkcjonariusze KAS z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego przechwycili w Budzisku transport papierosów bez polskich znaków akcyzy. Gdyby te trafiły do sprzedaży w Polsce, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 14 mln złotych.

Funkcjonariusze KAS skontrolowali w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku ciężarówkę na litewskich numerach rejestracyjnych. Zgodnie z przedstawionymi dokumentami w naczepie tira miały znajdować się meble.

Podczas kontroli zawartości ładunku, w której funkcjonariuszy KAS wspierał służbowy owczarek belgijski Gotam, okazało się, że zamiast deklarowanych mebli, w ciężarówce znajdują się nielegalne papierosy.

fot. zatrzymana ciężarówka

Łącznie w ujawniono  656 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Jest to jedno z największych ujawnień w województwie podlaskim na przestrzeni kilku ostatnich lat. Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży w Polsce, straty Skarbu Państwa z tytułu utraconych podatków wyniosłyby ponad 14 mln złotych.

fot. funkcjonariusz sprawdzający ładunek ciężarówki

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wszczęli przeciwko litewskiemu kierowcy sprawę karną skarbową, rekwirując papierosy oraz ciężarówkę wykorzystaną do ich przewozu. Mężczyzna został zatrzymany i postanowieniem sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

źródło: mf.gov.pl

Zostaw odpowiedź