„Gulczas” powiązany z grupą mokotowską, napadał na konwoje

3 3 924

Antyterroryści zatrzymali gangsterów z Warszawy, w tym niebezpiecznego Piotra G. pseudonim „Gulczas” oraz Tomasz D. „Daca”. Grupa działała od 1999 roku. Specjalizowała się w napadach na konwoje. Współpracowali z „grupą mokotowską” i „grupą obcinaczy palców”. Szczegół w artykule poniżej.

 

Pięciu mężczyzn wpadło w ręce policji. Stołeczne Archiwum X zatrzymało pięciu gangsterów powiązanych z „grupą mokotowską” i „grupą obcinaczy palców”. Wśród nich znaleźli się Piotr G. pseudonim „Gulczas” oraz Tomasz D. pseudonim „Daca”. Działali od 1999 roku. Ich specjalnością były napady na konwoje. – Materiał zgromadzony przez śledczych z Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga oraz Komendy Stołecznej Policji pozwolił na postawienie łącznie 18 zarzutów sześciu osobom – tłumaczy policja.

W sumie, sprawy które toczą się przeciwko mężczyznom dotyczą brutalnych napadów na konwojentów, podczas których skradziono prawie 1,5 miliona złotych. Rozboje były dokonywane w Warszawie, Piasecznie, Pruszkowie oraz w Grudziądzu.

Policjanci Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji zatrzymali pięciu mężczyzn, wszystko w związku z napadami na konwojentów. W realizacji udział brali policyjni antyterroryści Komendy Stołecznej Policji i Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP.

– Z ustaleń śledczych wynika, że ostatniego napadu dokonano w grudniu 2016 roku w Warszawie. Podczas wspomnianych rozbojów używana była broń palna, a jeden z pokrzywdzonych doznał kilkunastu ran postrzałowych – podaje policja. W sumie podejrzanym postawiono 18 zarzutów. Grozi im 15 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: policja.waw.pl/ warszawa.naszemiasto.pl

3 Komentarze
 1. VEL BYCZU mówi

  No to GANGSTERKA pełna parą dalej działa… ???

 2. Strażnik Dzięcioł mówi

  Ciekawe co teraz myśli Gulczas

  1. Dred mówi

   Myśli sobie-teraz to się ładnie wpierd….?

Zostaw odpowiedź