Grupa przestępcza handlująca narkotykami zasiądzie na ławie oskarżonych

fot.pixabay
0 1 494

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie skierowała do Sądu Okręgowego w Koszalinie akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się w latach 2013 – 2017 handlem narkotykami m.in. na terenie Białogardu i Kołobrzegu.

16 oskarżonym osobom zarzucono udział w grupie przestępczej uczestniczącej w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych. Sprzedali oni narkotyki w ilości: 42 kilogramów marihuany, 13 kilogramów amfetaminy, 350 gramów mefedronu oraz 1300 sztuk tabletek extasy o łącznej wartości rynkowej ponad 2 milionów 280 tysięcy złotych.

Wśród oskarżonych jest 34 – letni Tomasz L., któremu zarzucono także zorganizowanie i kierowanie grupą przestępczą.

W akcie oskarżenia zawarto łącznie 32 zarzuty. Objęto nim również czterech kolejnych mężczyzn, nie będących członkami zorganizowanej grupy przestępczej, jednakże działających na polecenie jednego z członków grupy.

Pozbawili oni wolności, grozili pozbawieniem życia oraz bili pięściami po głowie i kopali po całym ciele osobę, która składała wyjaśnienia w toczącym się już śledztwie, w celu wywarcia wpływu na treść jej wyjaśnień.

O posiadanie znacznej ilości środków odurzających w postaci ziela konopi o wadze ponad 400 gramów oskarżono także 31-letniego mieszkańca powiatu kołobrzeskiego Łukasza B., który nie był członkiem grupy przestępczej.

Wszystkie 23 oskarżone osoby są mieszkańcami różnych miejscowości położonych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Jedenastu z oskarżonych było już wcześniej karanych za przestępstwa, jeden z nich został oskarżony o popełnienie  zarzucanych mu czynów w warunkach recydywy.

źródło: pk.gov.pl

Zostaw odpowiedź