Gangster z krakowskiej grupy „Pyzy” schwytany przez „łowców głów”. Ukrywał się przez 8 lat.

Fot. Zdjęcie podglądowe
0 18 239

55-letni mężczyzna poszukiwany ENA oraz przez Interpol został zatrzymany w Atenach. Jest to wynik doskonałej, długotrwałej współpracy policji wielu państw.

Sławomir T. poszukiwany był przez polskie organy ścigania od 2012 roku za szereg przestępstw kryminalnych. Listy gończe publikowała za nim zarówno prokuratura jak i sądy. Był poszukiwany do powadzonych spraw jako podejrzany ale również  jako skazany do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności.

Wśród ciążących na nim zarzutów są: udział w bójce oraz pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia, którego następstwem była śmierć osoby, udział w zorganizowanej grupie przestępczej, handel i dystrybucja narkotykami. Aresztowany był związany m.in. z gangiem „Pyzy” zamieszanym w podpalenia agencji towarzyskich, a także grupą Janusza T., pseudonim „Krakowiak”.

Mężczyzna od dłuższego czasu ukrywał się, przede wszystkim za granicą. Ustalono, że przebywa na terenie Grecji. Dlatego wystosowano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Poszukiwany jednak wielokrotnie zmieniał tożsamość, co znacznie utrudniało ustalenie miejsca jego pobytu.

Policyjni poszukiwacze z Wydziału Kryminalnego KWP w Krakowie tropili jego poczynania i przekazywali stronie greckiej wszystkie zgromadzone informacje. Na tej podstawie, 55-latek został zatrzymany 2 czerwca przez greckich policjantów w Atenach.

W tej chwili mężczyzna przebywa w tamtejszym areszcie, gdzie czeka na ekstradycję do Polski. Za popełnione przestępstwa, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź