Przemytnicy ścigani przez helikopter wpływają motorówką na plażę. Brawurowy pościg nagrany przez świadków. [WIDEO]

Fot. Przemytnicy porzucili motorówkę na plaży, YouTube
0 10 895

Zdarzenie miało miejsce 3 czerwca w hiszpańskiej miejscowości Cádiz. Plażowicze znajdujący się na Sobrevela byli świadkami pościgu niczym w filmie akcji.

Helikopter organów ścigania namierzył na morzu motorówkę należącą do grupy przemytników narkotyków. Po chwili wywiązał się pościg, który zakończył się w nieoczekiwany sposób.

Ścigani na wodzie przestępcy zaczęli przemieszczać się w stronę lądu, na którym znajdowali się plażowicze.

Jak podaje lokalna policja motorówka gangsterów mierzyła 14 metrów i była napędzana czterema silnikami o mocy 300 koni mechanicznych. Łódź poruszała się z duża prędkością i stworzyła realne zagrożenie dla osób znajdujących się na brzegu.

Kiedy przemytnicy wypłynęli na piasek, porzucili motorówkę i próbowali uciekać pieszo. Znajdujący się nad nimi helikopter z łatwością ich namierzył i po krótkim pościgu zostali schwytani.

Do aresztu trafiło czterech obywateli Hiszpanii. Mimo, że na pokładzie nie znaleziono nielegalnych substancji, to usłyszeli oni zarzuty szmuglowania narkotyków oraz próby ucieczki przed organami ścigania.

Miejsce gdzie doszło do pościgu jest okolicą, w której coraz częściej można zauważyć przemytników działających nie tylko pod osłoną nocy, ale w ostatnim czasie również w dzień. Przestępcy stają coraz bardziej nachalni i nie zwracają uwagi na świadków czy policję.

Źródło: dailymail.co.uk

Zostaw odpowiedź