Fama z więzienia miał zlecić zabójstwo 3 osób. Grozi mu dożywocie

Fot. zatrzymanie podejrzanego, policja
1 4 695

Pięć osób zatrzymanych we wtorek na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie przez policjantów stołecznego Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw, po przedstawieniu zarzutów, zostało decyzją sądu tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Wśród nich są zleceniodawca zabójstwa o ps. „Fama”, jego pasierb, osoba, która miała przyjąć zlecenie, a także małżeństwo radców prawnych.

Sprawa swój początek miała w październiku 2019 r. To wtedy policjanci Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji zatrzymali między innymi 41-letniego wówczas mężczyznę o pseudonimie „Fama”, który miał zlecić podpalenie klubu rozrywkowego na terenie warszawskiego Śródmieścia.

Straty związane z pożarem zostały oszacowane na 5,5 miliona złotych. W lutym tego roku „Fama” został wyrokiem sądu pierwszej instancji skazany na 25 lat pozbawienia wolności, jednocześnie odsiaduje również prawomocny wyrok 4 lat więzienia. Będąc już w areszcie obecny 43-latek nie zaprzestał swojej przestępczej działalności.

W toku postępowania sądowego miał zlecić zabójstwo trzech osób. Wśród nich znalazł się świadek postępowania, żona prokuratora oskarżającego w sprawie mężczyzny oraz sędzia orzekający wyrok. Miał mu w tym pomóc 23-letni pasierb, który jak ustalili prowadzący sprawę funkcjonariusze Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw, zbierał informacje dla „Famy” na temat osób, na które 43-latek wydał zlecenie zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

We wtorek na terenie warszawskiego Targówka policjanci z Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw wspierani przez funkcjonariuszy SPKP z Warszawy i Radomia przeprowadzili działania, podczas których zatrzymali dwie osoby mające związek ze sprawą. Jedną z tych osób jest 48-letnia mecenas, którą policjanci zatrzymali za utrudnianie postępowania, drugą natomiast 23-letni pasierb „Famy”.

Na przesłuchanie do Komendy Stołecznej Policji zostali także doprowadzeni z aresztu 43-letni „Fama” i 41-latek, który miał przyjąć zlecenie zabójstwa.

Podczas wtorkowych działań policjanci zatrzymali również 48-letniego męża prawniczki, także radcę prawnego. W jego mieszkaniu znaleźli amunicję, na którą nie miał pozwolenia.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. 43-latek o pseudonimie „Fama” odpowie za nakłanianie do zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także nakłanianie do rozboju. Jego 23-letni pasierb będzie sądzony za pomoc w dokonaniu zabójstwa.

Ten sam zarzut usłyszał 41-latek, który dodatkowo odpowie za pomocnictwo w spowodowaniu ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za utrudnianie postępowania natomiast odpowie 48-latka reprezentująca „Famę”. Zarzuty usłyszał również 48-letni radca prawny. Będzie odpowiadał za nielegalne posiadanie amunicji.

Decyzją sądu wszyscy zatrzymani zostali wczoraj tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Źródło policja.pl
1 komentarz
  1. Slawek06052 mówi

    Gdy w grę wchodziło życie sędziego i prokuratora „nasi”sędziowie potrafiąprzestrzegać Polskiego prawa ponad podziałami politycznymi.

Zostaw odpowiedź