Echa policyjnej imprezy – śmierć antyterrorysty i odwołanie komendanta wojewódzkiego

0 1 125

fot.Jarosław Janiak /policja.pl

Według najnowszych doniesień do wypadku doszło w ośrodku szkoleniowym policji w Świnoujściu. Policjant wypadł z okna i zginął na miejscu. W tym czasie w sali na piętrze trwała tam impreza, w której mieli uczestniczyć także wysokiej rangi policjanci lubuskiej policji. Zmarły policjant to antyterrorysta z lubuskiej policji. Miał pełnić obowiązki szefa oddziału.

 

Dziś minister MSWiA zdymisjonował lubuskiego komendanta wojewódzkiego Jarosława Janiaka i jego zastępcę. Zapowiada też kolejne dymisje. I wysyła do Świnoujścia biuro nadzoru wewnętrznego MSWiA. – W związku ze śmiertelnym wypadkiem funkcjonariusza po odprawie kadry Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, minister Joachim Brudziński podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska lubuskiego komendanta wojewódzkiego Policji inspektora Jarosława Janiaka oraz jego zastępcy podinspektora Piotra Fabijańskiego.

Minister polecił, aby na miejsce udali się pracownicy Biura Nadzoru Wewnętrznego MSWiA. Swoje działania na miejscu prowadzi również prokuratura. – Co do pozostałych uczestników tego zdarzenia, to szef MSWiA będzie podejmował decyzje personalne na bieżąco. Minister jest w stałym kontakcie z komendantem głównym Policji i jest informowany o wszelkich ustaleniach na temat przebiegu zdarzenia w Świnoujściu – dodaje Joachim Brudziński.

źródło: polsatnews.pl/Gs24.pl

Zostaw odpowiedź