„Diabolik” schwytany po 30 latach! Najbardziej poszukiwany włoski mafioso spędzi resztę życia w więzieniu

Fot. YouTube/La Vanguardia
1 8 625

Włoskie media potwierdziły schwytanie jednego z najpotężniejszych mafiosów w historii. Wygląda na to, że tym razem nie ma mowy o pomyłce, do której doszło ostatnim razem.

60-letni Matteo Messina Denaro już w latach 90. przejął kontrolę nad prowincją Trapani i po śmierci ojca stanął na czele 20 klanów. Kiedy zmarli tacy bossowie jak Bernardo Provenzano i Toto Riina, a Settimo Mineo został aresztowany, „Diabolik” miał zostać najważniejszym człowiekiem w szeregach Cosa Nostry.

„Diabolik” schwytany po 30 latach

Matteo Messina Denaro zasłynął jako brutalny mafioso, który ma na swoim koncie dziesiątki egzekucji, w tym udział w zamachach bombowych na legendarnych sędziów antymafijnych Giovanniego Falcone i Paolo Borselino.

„Diabolik” dwukrotnie został skazany na dożywocie. Najpierw w 2002 roku za zlecenie zamachów we Florencji, Rzymie i Mediolanie, następnie 18 lat później za ataki bombowe na wspomnianych sędziów. Władze przez 30 lat nie były jednak w stanie doprowadzić go do zakładu karnego.

Mafioso skutecznie ukrywał się od 1993 roku. W 2021 roku media obiegła informacja o jego schwytaniu w Hadze. Szybko okazało się, że służby zatrzymały nie tego człowieka i zbyt wcześnie pochwaliły się wielkim sukcesem. Tym razem nie powinno dojść do pomyłki.

Przez ostatni rok włoskie organy ścigania przeprowadziły liczne operacje wymierzone w bossa. Skonfiskowano jego majątek czy też aresztowano dziesiątki ludzi pracujących dla gangstera z Castelvetrano. W końcu 16 stycznia 2023 roku w godzinach porannych wpadł sam Matteo Messina Denaro.

Chorujący na raka mafioso został zatrzymany w prywatnym szpitalu w Palermo, gdzie przyjmował chemioterapię. Po 30-latach ukrywania się trafił za kraty, gdzie spędzi resztę życia.

Poniżej znajdziesz film MAFIA PL o życiu najbardziej poszukiwanego mafiosa na świecie:

Źródło: ansa.it

1 komentarz
  1. Michal mówi

    Sprawa trochę śmierdzi…Sukces sukcesem, ale akurat teraz kiedy u władzy jest nowy rząd? Ogólna sytuacja gospodarcza w Europie, orientacja nowego gabinetu Pani Premier, potrzebny dobry temat zastępczy odgrzewany od 30-tu lat…Śmierdzi to jak przedmieścia Palermo

Zostaw odpowiedź