Polski raper wpadł z narkotykami za 1,3 mln złotych. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

Fot. Instagram/policja.pl
0 4 676

W śledztwie nadzorowanym przez Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzali przeszukania mieszkań i samochodu, w trakcie których ujawnili znaczne ilości narkotyków i pieniądze. Do sprawy zatrzymano Michała O.

W trakcie przeszukań wnętrz mieszkań i pojazdu użytkowanych przez Michała O. policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy o masie prawie 3 kg i 3-CMC (klefedron) o masie ponad 18 kg oraz znaczne ilości środka odurzającego w postaci suszu ziela konopi innych niż włókniste o masie ponad 17 kg i kokainy o masie ponad 280 gramów o łącznej wartości czarnorynkowej ponad 1,3 miliona złotych oraz pieniądze w kwocie ponad 150 tysięcy złotych.

Michał O. został zatrzymany. Mężczyzna jest znany w lokalnym środowisku muzycznym pod pseudonimem scenicznym „OG Olgierd”.

Usłyszał prokuratorskie zarzuty

Michał O. został doprowadzony do Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie, gdzie prokurator ogłosił mu zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej kwalifikowany z art. 258 § 1 kk oraz udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków w warunkach powrotu do przestępstwa kwalifikowane z czyn z art. 56 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w zw. z art. 64 § 1 kk.

Czyny zarzucone podejrzanemu zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Trafił do aresztu

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, obawę matactwa oraz grożącą podejrzanemu surową karę prokurator Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód w pełni podzielił argumentację prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy na okres 3 miesięcy.

Źródło: Prokuratura Krajowa

Zostaw odpowiedź