Ciężko ranili funkcjonariusza Straży Granicznej – uciekali z towarem wartym 3,6 mln zł

fot. rozbity bus po zakończonym pościgu, Straż Graniczna
0 4 236

Dwaj przemytnicy uciekający z towarem wartym 3,6 mln staranowali blokadę postawioną 30 stycznia przez Straż Graniczną. Ciężko ranny funkcjonariusz SG trafił do szpitala.

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach przedstawiła jednemu z przemytników zarzut usiłowania zabójstwa funkcjonariuszy Straży Granicznej. Drugi z nich odpowie za przewóz towarów bez akcyzy.

30 stycznia funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej próbowali zatrzymać do kontroli jadące obok siebie na trasie Olecko – Suwałki dwa Fiaty Ducato z polskimi tablicami rejestracyjnymi.
Kierowcy busów nie chcieli się zatrzymać i zaczęli gwałtownie uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg i powiadomili współdziałający patrol Straży Granicznej.W Orłowie utworzona została blokada – na drodze rozciągnięto kolczatkę oraz ustawiono w poprzek drogi samochód służbowy. Funkcjonariusze dawali też sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowcy busów w dalszym ciągu nie reagowali.
Pojazdy przejechały po kolczatce drogowej i staranowały oznakowany pojazd służbowy Straży Granicznej poważnie raniąc stojącego za nim funkcjonariusza. Poszkodowany w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

fot. bus z przemyconymi papierosami, Straż Graniczna

Drugi samochód Straż Graniczna zatrzymała na poboczu. Jak się okazało – w busach znajdowało się prawie 270 tys. paczek przemyconych papierosów, wartych ponad 3,6 mln. zł. W trakcie oględzin obu pojazdów w podwoziach Straż Graniczna ujawniła specjalne skrytki z kolcami, które miały przebić opony ścigających je samochodów.

Funkcjonariusze znaleźli również po dwa dodatkowe oryginalne komplety tablic rejestracyjnych (polskie i litewskie). Te umieszczone na samochodach były podrobione.

Kierowcy busów – 49 i 51-letni obywatele Polski zostali zatrzymani. W miniony piątek Prokuratura Okręgowa w Suwałkach jednemu z mężczyzn postawiła zarzut usiłowania zabójstwa trzech funkcjonariuszy Straży Granicznej. Obaj kierowcy usłyszeli również zarzuty dotyczące przewozu nielegalnych papierosów. Zostali tymczasowo aresztowani.

źródo: strazgraniczna.pl

Zostaw odpowiedź