Powrót przyjaciół (1996)

fot. "Powrót przyjaciół"
0 1 061

Jeden z najbardziej znanych i cenionych japońskich reżyserów, Takeshi Kitano porusza w swoim filmie trudny problem przestępczości wśród nastolatków.

Młodzi ludzie, bez wykształcenia i żadnych perspektyw na przyszłość, wchodzą w kolizję z prawem, znajdując w tym sposób na życie. Film opowiada o dwóch przyjaciołach ze szkoły średniej, którzy wkraczają w dorosłe życie.Zarozumiały Masuru (Kenichi Kaneko) i spokojny Shinji (Masanobu Ando) nie mają jeszcze w życiu żadnego celu.

Zamiast chodzić do szkoły włóczą się po ulicach, dokuczają nauczycielom i okradają młodszych kolegów. Pewnego dnia Masuru namawia Shinji do odwiedzenia klubu bokserskiego. Wkrótce obaj rozpoczynają regularne treningi i uczą się podstawowych zasad pięściarstwa. Okazuje się jednak, że każdy z nich przychodzi do klubu z innych pobudek.

Podczas gdy Shinji wspina się coraz wyżej w rankingach bokserskich i podnosi swe umiejętności sportowe, Masuru zaczyna pracować dla miejscowego gangu yakuza. Niebawem drogi obu przyjaciół rozchodzą się…

Zwiastun:

Zostaw odpowiedź