Wpadł ostatni z rozbitego gangu narkotykowego pseudokibiców

fot. podejrzany w rękach funkcjonariuszy, policja
0 7 216

W ręce funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wpadł ostatni podejrzany o udział w zorganizowanej grupie wywodzącej się ze środowiska pseudokibiców, a zajmującej się na szeroką skalę przestępczością narkotykową.

Mężczyzna od roku ukrywał się przed organami ścigania. Prokuratura wydała za nim list gończy. Wcześniej policjanci rozpracowując grupę, zatrzymali 13 osób, z których 6 zostało decyzją sądu tymczasowo aresztowanych. Grupa tylko w ciągu jednego roku wprowadziła do obrotu ponad 22 kg narkotyków. Obecnie zatrzymany mężczyzna jest kolejnym podejrzanym wobec którego sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.

Funkcjonariusze Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych namierzyli, a następnie zatrzymali 24-letniego mężczyznę, mieszkańca Wrocławia, poszukiwanego listem gończym, wydanym przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu.

Mężczyzna, związany ze środowiskiem pseudokibiców jednej z wrocławskich drużyn, wpadł w ręce policjantów w godzinach popołudniowych, na terenie wrocławskiej dzielnicy Krzyki, gdy przyjechał do mieszkania, w którym się ukrywał. Był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem. Poszukiwany trafił do policyjnego aresztu.

Zatrzymany 24-latek, który od roku ukrywał się przed organami ścigania, był ostatnim członkiem zorganizowanej narkotykowej grupy przestępczej, która została w 2018 r. rozbita przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu z Wydziałów ds. Przestępczości Pseudokibiców, dw. z Przestępczością Narkotykową oraz Kryminalnego, wspieranych przez policjantów Wydziałów Kryminalnego i Dochodzeniowo – Śledczego wrocławskiej komendy miejskiej.

Przypomnijmy, że w wyniku kilku realizacji, prowadzonych wcześniej w różnych miejscach na terenie powiatu wrocławskiego, policjanci zatrzymali łącznie 13 członków grupy przestępczej, a wśród nich jednego z liderów tzw. bojówki wrocławskich pseudokibiców.

Podczas zatrzymania funkcjonariusze znaleźli blisko 2 kilogramy marihuany, amfetaminy, haszyszu oraz MDMA. Wartość zabezpieczonych substancji to blisko 75 tys. złotych. Ponadto zabezpieczono blisko 120 tys. złotych gotówki w walucie polskiej i zagranicznej, pochodzącej z handlu środkami odurzającymi, a także wagi do porcjowania narkotyków.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, w zależności od roli odgrywanej w tym przestępczym procederze, Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu przedstawiła podejrzanym zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków, handlu znacznymi ilościami środków odurzających, prania pieniędzy pochodzących z narkotyków, a także udział w zorganizowanej grupie przestępczej i kierowanie nią.

Jak wynika z zebranego materiału, tylko w 2017 roku grupa wprowadziła do obrotu, głównie w środowisku pseudokibicowskim, ponad 22 kg środków odurzających. Wobec 6 z podejrzanych, na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za czyny, o które zatrzymani są podejrzani, w świetle obowiązujących przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i kodeksu karnego, grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Obecnie zatrzymany 24-latek decyzją sądu także został tymczasowo aresztowany.

źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź