CBŚP ponownie uderza w rynek dopalaczy. 9 osób zatrzymanych

fot. akcja CBŚP
0 1 489
Kolejny cios w rynek dopalaczy wymierzony przez rzeszowskie CBŚP pod nadzorem łódzkiej Prokuratury Krajowej. W ramach tych działań policjanci przeszukali 15 mieszkań oraz zatrzymali 9 osób. W całej sprawie występuje już 83 podejrzanych a wartość zabezpieczonego mienia wynosi łącznie ponad 8 mln zł. Tym razem terenem działań funkcjonariuszy były województwa wielkopolskie, opolskie i dolnośląskie.

Na początku bieżącego tygodnia policjanci z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili następną akcję, będącą kontynuacją poprzednich działań, wymierzoną w rynek dopalaczy. Tym razem policjanci działali na terenie województw wielkopolskiego, opolskiego i dolnośląskiego.

Wielomiesięczna i bardzo dokładna praca śledcza rzeszowskich funkcjonariuszy CBŚP a także łódzkich prokuratorów dała podstawy do przeprowadzenia kolejnych zatrzymań. Podczas tych działań policjanci przeszukali łącznie 15 mieszkań i zatrzymali 9 osób.

Z ustaleń funkcjonariuszy CBŚP wynika, że osoby zatrzymane to pracownicy „sklepów”, w których sprzedawano dopalacze pod legendą przedmiotów kolekcjonerskich, zapachów a także innych przedmiotów o niejednoznacznej nazwie, nie przeznaczonych do sprzedaży jako produkty spożywcze np. „dodatek do piasku”, „pochłaniacz wilgoci” lub „rozpałka do pieca”. Niektórzy z zatrzymanych byli wcześniej notowani przez Policję za przestępstwa narkotykowe.

Zatrzymanych doprowadzono do Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi, który nadzoruje sprawę.

Tam prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji, środków spożywczych lub innych artykułów powszechnego użytku a także środków farmaceutycznych nie odpowiadających obowiązującym warunkom jakości i poprzez to sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Ogółem w prowadzonym postępowaniu występują już 83 osoby podejrzane, zaś łączna kwota zabezpieczonego mienia wynosi ponad 8 000 000 zł.

Zostaw odpowiedź