Dawood Company największa mafia Indii

fot. twórca i lider D-Company
0 9 903

Dawood Company to największa indyjska organizacja przestępcza. Jej twórcą jest Ibrahim Dawood, handlarz narkotyków oraz poszukiwany na całym świecie terrorysta. W 2011 roku znalazł się na liście 10 najbardziej poszukiwanych przestępców przez FBI.

Przed powstaniem organizacji, Dawood w latach 70′ pracował dla lokalnego szmuglera Basu Dada. Jednak po konflikcie do jakiego doszło między nimi Ibrahim do spółki ze swoim bratem zaczęli prowadzić operacje przemytnicze na własną rękę. Tak powstała nowa organizacja przestępcza, którą dziś znamy jako Dawood Company.

Działania grupy doprowadziły do konfliktu z najbardziej wpływowym ówcześnie gangiem w Bombaju czyli organizacją Pathan. Przed 1986 rokiem D-Company zlikwidowała jednak większość liderów wrogiej grupy i stała się dominującym gangiem.

W 2015 roku Kongres Stanów Zjednoczonych podał informację, według której w skład organizacji wchodzi 5 tysięcy członków, oraz około 100 tysięcy współpracujących przestępców.

D-Company jest bowiem grupą działającą nie tylko w Indiach, a na prawie każdym kontynencie.

Grupa utrzymuje się przede wszystkim z narkotyków. Handel heroiną przynosi jej zyski w wysokości około 500 mln dolarów rocznie.

Poza narkotykami, indyjska mafia szmugluje i handluje złotem oraz srebrem. Szacuje się, że jest to nawet od 25 do 30 ton rocznie.

Wzmożone działania gangu w tym sektorze rozpoczęły się w latach 80 kiedy to indyjska gospodarka przechodziła kryzys. Ogromne transporty towaru pozwoliły D-Company zmonopolizować ten biznes. Dzięki dystrybucji na terenie całego kraju, Ibrahim był w stanie zarabiać nawet 250 mln dolarów dziennie.

D-Company prowadzi jednak wiele innych, nielegalnych biznesów. Są m.in. wymuszenia związane z indyjskim przemysłem filmowym, fałszowanie banknotów, match-fixing, czy terroryzm. 

Grupę obwinia się o zamach w Bombaju z 1993, w którym zginęło ponad 250 osób a więcej niż 700 zostało rannych.

Bossa organizacji podejrzewa się także o współprace z grupami terrorystycznymi i dzielenie z nimi szlaków przemytniczych.

Nielegalne działania pozwoliły przywódcy D-Company stać się jednym z najbogatszych bossów w historii. Jego majątek szacuje się na 6,7 mld dolarów.

Więcej o najzamożniejszych przestępcach można przeczytać tutaj.

 

Zostaw odpowiedź