Byli antyterroryści z Poznania oskarżeni o uprowadzenie J. Ziętary

0 1 494

fot. Jarosław Ziętara

Dwaj byli ochroniarze Elektormisu, zostali oskarżeni o porwanie i pomocnictwo w zabójstwie dziennikarza Jarosława Ziętary. Są to dwaj byli poznańscy antyterroryści Mirosław R. ps. Ryba i Dariusz L. ps. Lala.

 

Policjanci po odejściu ze służby, zatrudnili się w ochronie holdingu Elektromis, należącym do Mariusza Świtalskiego. Mieli oni porwać dziennikarza, który za bardzo interesował się działaniem firmy.

Jak informuje biuro prasowe Prokuratury Krajowej, mężczyźni podając się za policjantów podstępem wywabili Ziętarę z budynku i wprowadzili do pojazdu udającego radiowóz. Następnie przekazali go osobom, które dokonały zabójstwa i ukrycia szczątek.

Dziennikarz stał się zagrożeniem, gdyż przedmiotem jego zainteresowań były przestępstwa gospodarcze i przekręty biznesmenów, mocno powiązanych z gangsterskim półświatkiem.

Oskarżonym w tej sprawie jest również Aleksander Gawronik. Były senator miał podżegać do dokonania zabójstwa.W sprawie przesłuchiwany był także, znany poznański gangster Zbyszko B. ps. Makowiec.

źródło: gloswielkopolski.pl

Zostaw odpowiedź