Brygada (2002) – serial na faktach o gangsterach ze wschodu 

fot. Brygada (2002)
0 5 805

Brygada, to opowieść o czterech młodych przyjaciołach, których jedynym pragnieniem jest ucieczka od nędzy, która zmarnowała życie pokoleniu ich rodziców. Młodzi, silni i odważni gotowi są na każde ryzyko, byle tylko uciec od biedy.

Jest rok 1989. Pierestrojka odmieniła kraj i stolicę. Sasha stara się odszukać przyjaciół z dzieciństwa. Dowiaduje się, że jego kumple, Pszczoła i Kosmos, zostali gangsterami.

Lena, była dziewczyna Sashy, związała się z innym. Starając się ją odzyskać, naraża się jej opiekunowi, groźnemu gangsterowi o pseudonimie Mucha. Pomiędzy rywalami dochodzi do kłótni, której świadkiem jest porucznik Kaverin, kuzyn Muchy.

Scenariusz serialu jest w dużej mierze oparty na książce „Historia opowiedziana synowi”. Jej współautorem, a zarazem głównym bohaterem jest Siergiej Miedwied, gangster który przesiedział w polskim więzieniu sześć lat.

Zanim tam trafił współpracował min. ze słynnym Pershingiem, liderem grupy ożarowskiej czy Wiktorem Fiszmanem, rezydentem białoruskiej mafii w Polsce, który został zastrzelony w Szczecinie na ul. Malczewskiego.

Źródło: filmweb.pl / Mafia PL

Zostaw odpowiedź