Brutalny napad w Gorzowie – trwa obława

0 1 160

Trwa obława policji na sprawców napadu na 38-letniego syna właściciela kantoru w Gorzowie Wielkopolskim. Mężczyznę w biały dzień zaatakowała i okradła grupa zamaskowanych bandytów uzbrojonych w noże. Po napadzie trzy osoby trafiły do szpitala, jedna jest w ciężkim stanie.

 

Do napadu doszło w piątek około godz. 18 w rejonie ul. Górczyńskiej. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że 4-5 zamaskowanych mężczyzn uzbrojonych w noże zaatakowało 38-latka, który miał plecak ze sporą ilością gotówki.

Według policji prawdopodobnie szedł do kantoru znajdującego się w pobliskim hipermarkecie.

Napastnicy brutalnie pobili mężczyznę. – Na pomoc rzuciło się dwóch przechodniów. Pierwszy z nich, 45-letni mężczyzna, został ciężko ranny nożem. Przewieziono go do gorzowskiego szpitala, gdzie musiał być operowany. Drugi został poturbowany, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – powiedział portalowi tvp.info Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp. nadkom. Marcin Maludy.

Późnym wieczorem policja znalazła porzucone czerwone subaru, którym poruszali się napastnicy. W środku znaleziono m.in. maski oraz nóż.

Na miejscu zdarzenia pracują m.in. śledczy kryminalni z psami tropiącymi. Trwają poszukiwania świadków, zabezpieczono także nagrania z monitoringu.

 

źródło: portal TVP.INFO

Zostaw odpowiedź