Brutalne starcie karteli. 10 ofiar strzelaniny, zniszczone pojazdy i spalone cała

Fot. miejsce strzelaniny, mat. prasowe
0 4 704

W sobotę nad ranem doszło do wymiany ognia pomiędzy dwoma konkurującymi grupami. W wyniku strzelaniny zginęło 10 osób.

Do zdarzenia doszło w stanie Tamaulipas, na drodze łączącej miejscowości Comales i Camargo. Pierwsze informacje pojawiły się w social mediach. Miejscowi, którzy byli świadkami całego zajścia, donoszą, że strzelanina trwała ponad 45 minut.

Comales to strategiczny punkt dla lokalnych grup przestępczych, gdyż miejscowość jest połączona autostradą z Camargo, które granicy z Rio Grande City w Teksasie.

Meksykańska armia dotarła na miejsce, zanim wymiana ognia się zakończyła. Żołnierze dostali polecenie, by przeczekać starcie i „dać przestępcom powystrzelać się nawzajem”. Jak ustalono, w strzelaninie wzięli udział członkowie Gulf Cartel (CDG), którzy zmierzyli się z gangsterami z Northeast Cartel (CDN).

Fot. opancerzony pojazd wykorzystany przez kartel, mat. prasowe

Członkowie drugiego z karteli do ataku na swoich wrogów wykorzystali „monstrum”, czyli opancerzoną domowymi sposobami furgonetkę.

W wyniku strzelaniny zniszczonych zostało 7 pojazdów i zginęło 10 przestępców.

Według informacji śledczych, w rejonie gdzie doszło do strzelaniny, oddziałami CDN kieruje Ricardo El Ricky Chapa oraz przestępca znany jako El Amarillo. Są oni podwładnymi bossa Juana Herardo Treviño Chaveza. Natomiast jeśli chodzi o CDG, grupami kierują Cesar Morfin Morfin ps. El Primito i jego brat Alvaro ps. R-8.

Źródło Borderlandbeat.com
Zostaw odpowiedź