25-latek stworzył nielegalny serwis z filmami. Musi oddać ponad 47 milionów złotych

Fot. zdjęcie podglądowe, pixabay
0 4 340

Sąd Okręgowy w Białymstoku skazał 25-letniego mężczyznę za stworzenie serwisu internetowego, poprzez który nielegalnie rozpowszechniał ogromne ilości filmów i seriali.

25-latek napisał program, który umożliwiał mu pobieranie materiałów z innych serwisów. Następnie filmy i seriale trafiały na jego stronę. Użytkownicy mieli do nich dostęp po wykupieniu płatnego konta. Serwis, jaki prowadził mężczyzna to popularna strona fili.cc.

Skazany rozpoczął swój przestępczy proceder w 2015 roku i kontynuował go przez kolejne 4 lata. Przez ten czas około 300 tysięcy użytkowników korzystało z płatnego abonamentu, dzięki któremu mieli oni dostęp do ponad 62 tysięcy produkcji.

Wstępnie oszacowano straty na 3 miliony złotych, jednak w trakcie śledztwa zgłaszali się kolejni poszkodowani. Kwota urosła do 47 milionów złotych. Mężczyzna został zatrzymany w 2019 roku. Funkcjonariusze w trakcie akcji zabezpieczyli komputer, na którym pracował, oraz m.in. portfele kryptowaluty.

Fot. przedmioty zabezpieczone podczas zatrzymania, policja

Śledczy skonfiskowali 42 tysiące złotych w gotówce oraz kolejne 180 tysięcy, które znajdowało się na kontach bankowych. Mężczyznę oskarżono o nielegalne rozpowszechniania filmów i seriali oraz pranie brudnych pieniędzy. To, co zarobił na nielegalnym procederze, przeznaczał na zakup kryptowaluty oraz nieruchomości.

Podejrzany przyznał się do stawianych mu zarzutów. Został skazany na 3,5 roku pozbawienia wolności. Ponadto został zobowiązany do wpłacenia dystrybutorom ponad 47 milionów złotych.

 

 

Źródło gazeta.pl
Zostaw odpowiedź