„Brazylijski Pablo Escobar” schwytany na Węgrzech. Mógł przemycić 45 ton kokainy

Fot. Twitter
0 3 790

Węgierskie media przekazały wiadomość o schwytaniu Sergio Roberto de Carvalho, czyli narkobarona nazywanego „Brazylijskim Pablo Escobarem”, który na przemycie kokainy zarobił ogromne pieniądze.

Ostatni raz przestępca został aresztowany pod fałszywymi danymi w 2020 roku. Hiszpańska policja nie wiedziała jednak, że ma do czynienia z poszukiwanym narkobaronem, gdyż ten posługiwał się nazwiskiem Paul Wouter. Gdy po wpłacie kaucji wyszedł na wolność, sfingował własną śmierć.

Brazylijczyk wysłał do różnych instytucji zaświadczenie, Paul Wouter zmarł na COVID-19. Według ustaleń śledczych od tamtego momentu miał ukrywać się m.in. w stolicy Portugalii, na Ukrainie czy w Dubaju. Finalnie wpadł jednak na Węgrzech.

We wtorek 21 czerwca węgierskie i portugalskie organy ścigania przeprowadziły kilkugodzinną obławę, w wyniku której udało się schwytać 62-letniego przestępcę. Służby nie ujawniły wielu szczegółów operacji, wiadomo jedynie, że poszukiwany posługiwał się fałszywym meksykańskim dokumentem tożsamości.

Sergio Roberto de Carvalho jest podejrzany o kierowanie przemytem narkotyków z Ameryki Południowej do Europy. W ubiegłym roku brazylijskie media ustaliły, że prawdopodobnie od 2017 do 2021 roku przemycił co najmniej 17 ton kokainy. W rzeczywistości liczba przeszmuglowanych narkotyków może być znacznie większa.

Według ostatnich ustaleń mógł on przemycić nawet 45 ton kokainy, która najpierw z Boliwii przez Paragwaj dostarczano do Brazylii, a następnie stamtąd drogą morską do Hiszpanii. Z Europy pieniądze za narkotyki były transferowane do Dubaju, skąd trafiały do narkobarona. Zarobione pieniądze miały być prane m.in. poprzez wyścigi koni, nieruchomości czy handel luksusowymi pojazdami.

Sergio Roberto de Carvalho, aby usprawnić przestępczy proceder, miał m.in. zakupić prywatne linie lotnicze, które wykorzystywał do transportu narkotyków i gotówki. Przez lata wymykał się służbom, dzięki fałszywym dokumentom, więc organy ścigania postanowiły uderzyć w jego majątek.

Łącznie w Brazylii, Portugalii, Hiszpanii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich skonfiskowanych zostało 163 nieruchomości, 37 samolotów, 70 pojazdów i ogromne ilości gotówki. W samej Lizbonie policja zabezpieczyła busa, w którym znajdowało się 12 milionów euro.

Źródło: insightcrime.org

Zostaw odpowiedź