9 osób zatrzymanych do sprawy śmierci szefa gangu narkotykowego

fot. zdjęcie podglądowe
0 9 912

W dniu 07 grudnia 2019 r. na terenie Słupska oraz Zabrza zostało zatrzymanych łącznie 9 mężczyzn, którzy mogli mieć związek z zabójstwem mieszkańca Lęborka, to jest Wojciecha N., a którego zwłoki w dniu 08 grudnia 2019r. zostały ujawnione w kompleksie leśnym pomiędzy miejscowościami Siemianice i Jezierzyce.

Dokonane zatrzymania zostały przeprowadzone przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Słupsku oraz funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji w Gdańsku i były one poprzedzone szeregiem ustaleń realizowanych na terenie kilku miejscowości województwa pomorskiego.

Zatrzymane osoby to mieszkańcy Słupska oraz Trójmiasta, w większości bardzo dobrze znani Policji z uwagi na ich wcześniejszą karalność oraz powiązania ze światem przestępczym.

Trójce spośród zatrzymanych mężczyzn zostały przedstawione zarzuty udziału w zabójstwie Wojciecha N.

Prócz tego części zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty posiadania narkotyków, posiadania broni palnej gazowej, bądź zarzuty utrudniania śledztwa oraz zacierania śladów przestępstwa.

Wojciech N. jest znany polskiemu wymiarowi sprawiedliwości, gdyż w 2005 roku wraz z innymi 12 osobami został zatrzymany ws. grupy przestępczej, która od 2001 roku zajmowała się m.in. rozprowadzaniem narkotyków, wymuszeniami haraczy, sutenerstwem. Gang w brutalny sposób poprzez pobicia, zastraszanie i torturowanie, rekrutował oraz ściągał od kolejnych dealerów.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Słupsku, GP24.pl

Zostaw odpowiedź