Włamali się do magazynu celników i ukradli papierosy warte 1,4 mln

fot. pixabay
0 4 437

Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie 2 grudnia 2019 roku skierował do Sądu Rejonowego w Chełmie akt oskarżenia przeciwko czterem osobom.

Prokurator oskarżył trzy osoby w tym Grzegorza K. Edwarda K. oraz Przemysława M. o dokonanie w 2012 roku włamania do magazynu depozytowego Oddziału Celnego w Dorohusku i kradzieży ponad 146 tysięcy paczek papierosów o wartości ponad 1,4 miliona złotych kwalifikowane z art. 279 par. 1 kodeksu karnego.

Natomiast Łukasz R. jest oskarżony o nabycie pochodzących z kradzieży ponad 140 tysięcy paczek papierosów kwalifikowane z art. 291 par. 1 kk w zw. z art. 294 par. 1 kk.

Czyny te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec trzech oskarżonych stosowane są środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

Włamanie do magazynu

W toku postępowania prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie ustalił, że sprawcy kupli telefony komórkowe celem porozumienia się podczas włamania oraz dokonali podziału ról i zadań.

Na miejsce włamania udali się dwoma samochodami. Następnie wyłamali kratę, wybili szybę, weszli do magazynu jednocześnie zasłaniając czujkę alarmową. Pudełka papierosów wyrzucali z budynku, a następnie pakowali do samochodu i przewozili na posesję w pobliskiej miejscowości.

Prokurator ustalił, że wszystkie skradzione papierosy nabył Łukasz R.

Źródło: pk.gov.pl

Zostaw odpowiedź