Dziewięciu zatrzymanych ds. wyłudzenia 10 mln zł

fot. CBA
0 1 256

Funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA zatrzymali we Włocławku oraz na terenie województwa śląskiego 9 osób, w tym dwie reprezentujące jedną ze śląskich spółek komputerowych oraz siedem osób reprezentujących inne firmy prowadzące działalność w różnych sektorach gospodarczych.

Czynności mają związek z nowym śledztwem prowadzonym wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Katowicach. Postępowanie prowadzone jest w kilku wątkach.

Ustalenia śledczych wskazują, że zatrzymani podejmowali działania w ramach zorganizowanej grupy przestępczej w związku z nienależnym zwrotem nadwyżki podatku VAT w kwocie prawie 10 mln zł dla jednej ze śląskich spółek, wyłudzeniem od leasingodawców środków pieniężnych celem sfinansowania zakupu urządzeń oraz wyłudzeniem dofinansowań pochodzących z budżetu Unii Europejskiej i budżetu państwa.

Po zakończeniu przeszukań, zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa, prania pieniędzy, wyłudzenia oraz pomocnictwa do wyłudzenia nienależnego podatku VAT w kwocie 10 mln złotych a także poświadczenia nieprawdy.

5 osób decyzją sądu trafiło do aresztu.

Źródło: cba.gov.pl

Zostaw odpowiedź