Wprowadzili na teren Polski ponad 550 ton tytoniu. Kolejne zatrzymania ds. międzynarodowego gangu

fot. część nielegalnego tytoniu. policja
0 1 187

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Łodzi kontynuując czynności prowadzone od sierpnia 2017 roku zatrzymali kolejne osoby powiązane z nielegalną dystrybucją suszu tytoniowego na ogromną skalę. Trzej zatrzymani działali w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze międzynarodowym.

W marcu 2019 r. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze międzynarodowym zajmującej się nielegalnym importem suszu tytoniowego na teren Polski i jego dalszą sprzedażą do nielegalnych fabryk produkujących papierosy.

W tej sprawie zgromadzono materiał dowodowy wskazujący na to, że zatrzymani mieszkańcy województwa łódzkiego w wieku 30-35 lat uczestniczyli we wprowadzeniu na teren Polski ponad 550 ton nielegalnego tytoniu.

Dotychczas zatrzymano szereg osób, których działalność doprowadziła do uszczuplenia należności podatkowych o wartości ponad 500 milionów złotych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, który wydał zarządzenia o zatrzymaniu tych osób.

Zatrzymanym grozi kara od 5 do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź