22 osoby zatrzymane ws. nielegalnych automatów do gry

fot. automaty do gry, policja.pl
0 1 715

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie nadzoruje śledztwo dotyczące urządzania i prowadzenia, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, gier na automatach wbrew przepisom Ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych.

Wczoraj (26 marca 2019 roku) na polecenie Prokuratury Okręgowej w Koszalinie zatrzymano łącznie 22 osoby na obszarze 8 województw. Zatrzymani to osoby, które pełniły rolę serwisantów nielegalnych automatów.

Co zarzuca się podejrzanym

Podejrzani usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw karno – skarbowych, dotyczących uczestniczenia w procederze urządzania, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, gier hazardowych bez zezwolenia.

Sprawcom grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 5, albo obie te kary łącznie.

Wspólne działania organów ścigania

Czynności zostały przeprowadzone w sposób skoordynowany przez prokuratora oraz funkcjonariuszy z dziewięciu Urzędów Celno-Skarbowych z całej Polski.

Objęły one również  przeszukania łącznie 140 miejsc na obszarze 8 województw, w tym pomieszczeń mieszkalnych, gospodarczych, miejsc prowadzenia przez podejrzanych działalności gospodarczej oraz miejsc przechowywania przez nich dokumentacji, w tym biur rachunkowych.

Zabezpieczono obszerną dokumentację

W toku przeprowadzonych czynności zabezpieczono dokumentację dotyczącą procederu wynajmu lokali pod automaty, przepływu środków finansowych pochodzących z nielegalnego hazardu, środków finansowych stanowiących dochód z nielegalnego hazardu, informacji o rachunkach bankowych, elektronicznych nośników informacji, faktur dotyczących kosztów usługi świadczonej przez serwisantów, kluczy do automatów, umów najmu oraz pieczęci.

Uzyskany w toku przeszukań materiał dowodowy w postaci dokumentacji oraz elektronicznych nośników poddany zostanie oględzinom oraz opiniowaniu przez służbę celno-skarbową.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Zostaw odpowiedź