Wpadli na gorącym uczynku, w trakcie przeładunku tytoniu za 5 mln złotych.

Fot. zatrzymani wpadli w trakcie przeładunku, policja
0 1 587

Pod koniec maja ponad 10 ton nielegalnego tytoniu zostało zabezpieczonych dzięki współpracy policjantów KWP w Olsztynie z olsztyńskimi funkcjonariuszami KAS. Swoim zasięgiem działania w tej sprawie objęły województwo mazowieckie i warmińsko-mazurskie, a szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to ponad 5 milionów złotych.

Wspólne działania policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz warmińsko-mazurskich funkcjonariuszy z Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do ujawnienia ponad 10 ton nielegalnego suszu tytoniowego.

Był on składowany na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Działania funkcjonariuszy w tej sprawie prowadzone były pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce.

W piątek (29.05.2020) w miejscowości Niedźwiedź (pow. ostrołęcki) na gorącym uczynku, w trakcie przeładunku suszu z naczepy ciągnika do pojazdów dostawczych, zatrzymane zostały trzy osoby.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że nielegalny towar może być również przechowywany na terenie posesji w gminie Świętajno (powiat szczycieński).

W wyniku przeprowadzonych tam przeszukań ujawnili i zabezpieczyli kolejne 200 kg suszu tytoniowego, a także maszynę służącą do jego cięcia oraz 2,5 tys. zł w gotówce.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź