Wielka operacja przeciwko triadom. Policja zatrzymała 5,5 tys. osób, w tym 11-letniego chłopca

Fot. Broń zabezpieczona w wyniku operacji, mat. prasowe
0 10 040

Organy ścigania przeprowadziły doroczną operację wymierzoną w triady. Tym razem służby zatrzymały ponad 5500 podejrzanych.

Akcja Piorun 2021 obejmowała Chiny, Hongkong oraz Makau i została zrealizowania w dwóch fazach, najpierw na przełomie czerwca i lipca, a następnie w sierpniu. Funkcjonariusze w samym Hongkongu schwytali 2320 osób podejrzanych m.in. o handel narkotykami, oszustwa, nielegalny hazard czy pranie brudnych pieniędzy. Najstarsza z zatrzymanych osób miała 84 lata, natomiast najmłodsza zaledwie 11. Chłopiec jest podejrzany o napaść związaną z konfliktem pomiędzy triadami.

Jak informuje Ryan Wong z wydziału ds. przestępczości zorganizowanej i triad w Hongkongu, kolejne ponad 1100 osób zatrzymano w chińskiej prowincji Guangdong, a w Makau w ręce mundurowych trafiło około 2100 podejrzanych.

W wyniku operacji Piorun 2021 funkcjonariusze przeszukali blisko 2000 miejsc, w tym nielegalne jaskinie hazardu, nielicencjonowane bary czy składy lekarstw.

Mundurowi zlikwidowali również dwie siatki zajmujące się organizowaniem nielegalnych zakładów bukmacherskich i skonfiskowali od nich 3,6 miliardów dolarów hongkońskich.

Ponadto śledczy zabezpieczyli 21 milionów dolarów hongkońskich w gotówce oraz 19,5 miliona na kontach podejrzanych.

Źródło South China Morning Post
Zostaw odpowiedź