W Barcelonie schwytano „Wora w zakonie”, który dokonał brawurowej ucieczki z rosyjskiego sądu

Fot. Levan Abuladze, mat. prasowe
0 4 922

Jak przekazała hiszpańska policja, zatrzymany został gruziński boss Levan Abuladze, który w 2020 roku dokonał brawurowej ucieczki z sali sądowej.

Levan Abuladze znany w półświatku jako Levan Sukhumsky jest „Worem w zakonie”, czyli jedną z najważniejszych osób w rosyjskim świecie przestępczym.

Gangstera schwytano 2 września na lotnisku w Barcelonie, kiedy okazał fałszywy ukraiński paszport. Według śledczych w Hiszpanii Sukhumsky chciał kontynuować swoją przestępczą działalność, jednak został namierzony dzięki gruzińskim organom ścigania.

Sukhumsky w grudniu 2020 roku dokonał brawurowej ucieczki. Udało mu się zbiec z sądu w miejscowości Włodzimierz. Chwilę przed rozprawą, aby mógł skorzystać z toalety funkcjonariusze rozpięli jego kajdanki. Przestępca wykorzystał okazję i opuścił budynek.

Krótko przed tymi wydarzeniami gangster skończył odbywać 4-letni wyrok za handel narkotykami i fałszerstwo. Rosyjski wymiar sprawiedliwości planował deportować go do ojczyzny, jednak prokuratura ponownie oskarżyła przestępcę. Tym razem za zajmowanie najwyższego stanowiska w kryminalnej hierarchii grozi mu wyrok do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło zebra-tv.ru
Zostaw odpowiedź