Warszawa: 23-latek próbował dokonać zamachu na policjantów! Zwabił ich przed komisariat

Fot. Zdjęcie podglądowe
1 3 654

Jak informuj stołeczna policja, młody mężczyzna przed posterunkiem próbował dokonać zamachu na funkcjonariuszy.

Doszło do usiłowania zabójstwa policjantów. Zatrzymany został 23-latek, który chciał zdetonować auto pod jednym z warszawskich komisariatów – czytamy w komunikacie przekazanym przez policję.

O całym zdarzeniu mundurowi poinformowali dopiero w czwartek, jednak zajście miało miejsce w miniony weekend.

Mężczyzna w weekend podjechał pod jeden z komisariatów. Była noc, zaczął wielokrotnie używać klaksonu. W ten sposób chciał ściągnąć w okolice auta jak najwięcej policjantów. Na całe szczęście nie doszło do eksplozji. Mężczyzna został obezwładniony. Trafił do policyjnego aresztu – przekazali funkcjonariusze na Twitterze.

Materiały zabezpieczone do sprawy wskazują jednoznacznie na planowanie zabójstwa policjantów. Zdecydowane kroki podjęła prokuratura. Wnioskowano o areszt dla mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku, stosując taki środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy.

Siła rażenia materiałów wybuchowych dotyczyła kilkunastu metrów. Policjanci na pewno by nie przeżyli – dodał rzecznik policji Sylwester Marczak w rozmowie z mediami.

Źródło: Polsat News / Twitter

1 komentarz
  1. Redskip mówi

    To wszystko ma swój początek w obrazach i dźwięku, jaki wylewa się na nas z telewizora. Zdrowy człowiek jest w stanie przefiltrować tę papkę. W przypadku chorego umysłu po prostu uruchamiają się pewne procesy a informacje zasłyszane wiele razy pobudzają mózg do nieracjonalnych i zbrodniczych działań.

Zostaw odpowiedź