Poznaliśmy datę premiery 'The Many Saints of Newark’. Film trafi nie tylko do kin

Fot. Johnny Boy Soprano i Junior Soprano, HBO
0 2 223

Poznaliśmy datę premiery The Many Saints of Newark, produkcji wyczekiwanej przez fanów Rodziny Soprano. Spin-off ma ukazać się jako prequel i posłużyć za wstęp do kultowego serialu.

Nad scenariuszem do obrazu pracują David Chase oraz Lawrence Konner, którzy uczestniczyli przy pracach nad serialem. Natomiast reżyserem filmu jest Alan Taylor.

Akcja będzie rozgrywać się w Newark, w latach 60′ i 70′, a więc w czasach zamieszek pomiędzy Włochami a afroamerykańskimi społecznościami. Głównym wątkiem jednak będą przede wszystkim porachunki gangsterskie.

Na ekranie pojawią się zarówno postaci znane z serialu, jak i całkiem nowi bohaterowie. Tony Soprano ma początkowo zostać ukazany jako 9-letni chłopiec, który jest fanem drużyny NY Yankees. Zobaczymy go także, jako 16-letniego długowłosego zawodnika szkolnej drużyny football’owej.

W filmie mają pojawić się również Corrado, Livia Soprano, czy Giovanni “Johnny Boy” – ojciec Tonego, którego w serialu mogliśmy zobaczyć w retrospekcjach, a także inni bohaterowie znani z oryginalnej produkcji.

Najważniejszą postacią filmowej historii będzie Dickie Moltisanti, ojciec serialowego Christophera, który był często wspominany w produkcji – w tej roli wystąpi Alessandro Nivola.

Na ekranie zobaczymy takich aktorów jak Vera Farmiga, Ray Liotta, Jon Bernthal, Corey Stoll, Billy Magnussen, John Magaro i Michael Gandolfini (syn Jamesa Gandolfini, który zagra młodego Tony’ego Soprano). Zaplanowano także dodanie nowych bohaterów, nikomu wcześniej nieznanych. Jednym z nich ma być Aldo Moltisanti, który prawdopodobnie pojawi się w roli dziadka Tony’ego.

Początkowo premiera została zapowiedziana na wrzesień 2020 roku. Z powodu pandemii wstrzymano pracę nad filmem.

Ostatecznie produkcja trafi nie tylko do kin, ale także na platformę streamingową HBO Max, gdzie dostępna będzie przez kolejny miesiąc. Po tym okresie The Many Saints of Newark zobaczymy jedynie na dużym ekranie.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, premiera filmu odbędzie się 12 marca.

Źródło: MSN / Cinema Blend

Zostaw odpowiedź