W Warszawie trwa zwalczanie nielegalnych punktów z automatami do gier

0 1 036

Policjanci z bielańskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Warszawie przeprowadzili wspólne działania, których celem było zwalczanie przestępczości nielegalnego hazardu. Efektem akcji było zabezpieczenie komputera, monitorów oraz automatów służących do gier hazardowych.

 

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją bielańskiej komendy otrzymali informację o nowo powstałym salonie gier na warszawskim Żoliborzu. Powyższa informacja poskutkowała wspólnymi działanami z funkcjonariuszami Urzędu Celnego.

W trakcie prowadzonych czynności skontrolowano salon gier pod kątem posiadanych zezwoleń na prowadzenie działalności w zakresie gier o niskich wygranych.

Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli jednostkę centralną komputera, monitory oraz automaty służące do gier hazardowych. Zabezpieczone rzeczy zostały przekazane do dalszego postępowania, które prowadzi Urząd Celny w Warszawie.

Właściciel automatów może teraz ponieść konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego, którego art. 107d stanowi kto wbrew warunkom koncesji lub bez wymaganego zezwolenia urzędowego sprawdzenia lub bez nałożenia wymaganych urzędowych zamknięć posiada automaty do gier, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

Zostaw odpowiedź