Pół miliona nielegalnych papierosów przejęła SG

0 917

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, udaremnili próbę przemytu pół mln sztuk papierosów. Wartość kontrabandy szacuje się na 350 tys. zł.

 

W okolicy byłego przejścia granicznego w Świecku funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach i z funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali do kontroli mercedes wraz z naczepą.

Zgodnie z dokumentami przewozowymi w naczepie powinny być przewożone urządzenia elektryczne. Kierowca auta miał je dostarczyć do Francji. W trakcie kontroli ujawniono jednak, że w przyczepie pojazdu przewożone są również kartony, na które mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów.

Po otwarciu ich okazało się, że są wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy. Kierowcy, 32-letniemu mieszkańcowi województwa lubuskiego, który nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

Zostaw odpowiedź