(VIDEO) Ujawniono największą plantację marihuany w Europie. 135 tysięcy roślin na 12-hektarowej farmie

Fot. Ujawniona plantacja, Guardia Civil
0 8 464

Hiszpańska Guardia Civil zlikwidowała ogromną plantację konopi indyjskich. Oficjalnie działała ona jako plantacja konopi przemysłowych.

Cała sprawa ma swój początek 16 września, kiedy to funkcjonariusze Guardia Civil przeprowadzili kontrolę uprawy znajdującej się w Huerta de Valdecarábanos w prowincji Toledo. Mundurowi pobrali próbkę konopi, aby sprawdzić, czy psychoaktywne substancje nie przekraczają maksymalnego limitu.

Następnie 26 września na lotnisku Adolfo Suárez Madryt-Barajas służby skonfiskowały 112 kilogramów marihuany. Oficjalnie transport był zgłoszony jako rośliny i miał trafić do firmy, do której należała plantacja.

6 października funkcjonariusze wkroczyli na teren plantacji. Badania potwierdziły, że rośliny, z których pozyskiwano marihuanę, były genetycznie zmodyfikowane tak, by przypominać konopie przemysłowe.

Mundurowi zabezpieczyli rekordowe 135 tysięcy krzewów i zabezpieczyli 3720 kilogramów narkotyku gotowego do dystrybucji. Do sprawy zatrzymano łącznie 9 osób. Trzy z nich zostały tymczasowo aresztowane.

Jak przekazuje Guardia Civil, jest to największa ujawniona plantacja w Europie. Zajmowała ona 12 hektarów, które były objęte stałym 24-godzinnym monitoringiem. W magazyn stworzono specjalny system do uprawy wewnętrznej oraz suszarnię. Osoby, które pracowały na plantacji, pochodzili głównie z zagranicy i znajdowali się w trudnej sytuacji.

 

 

Zostaw odpowiedź