(VIDEO) Półkilometrowy tunel na granicy USA z Meksykiem. Policja przechwyciła tonę narkotyków

0 2 607

Amerykańskie służby ujawniły kolejny tunel łączący USA z Meksykiem. Był on wykorzystywany przez kartel do przemytu narkotyków.

Funkcjonariusze prowadzili obserwację posesji, na terenie której miały znajdować się narkotyki. W piątek 13 maja do magazynu przyjechało kilka pojazdów. Do akcji wkroczyli policjanci, którzy schwytali 6 podejrzanych oraz zabezpieczyli 799 kg kokainy, 74 kg metamfetaminy i 1,5 kg heroiny.

Po przeszukaniu magazynu okazało się, że jest w nim tunel, który prowadzi z Tijuany w Meksyku do San Diego w Stanach Zjednoczonych. Korytarz został wykopany na głębokości 18 metrów i miał długość 531 metrów.

W tunelu znajdowały się szyny kolejowe, elektryczność oraz system wentylacji – Nie ma już światła na końcu tego narkotunelu – tak odkrycie skomentował prokurator Randy Grossman.

Wszystkim podejrzanym postawiono zarzuty dotyczące przemytu narkotyków. Grozi im dożywotnie pozbawienie wolności oraz kara w wysokości miliona dolarów.

Co ciekawe, jest to kolejny tunel odnaleziony w stanie Kalifornia. Wcześniej w 2020 roku odkryto najdłuższy w historii podziemny korytarz wykorzystywany do przemytu. Mierzył on ponad 1,3 km. Od 1993 roku ujawniono ponad 90 tego typu przejść.

Źródło: BBC / USA  Today

Zostaw odpowiedź