(VIDEO) Napadali na banki, a z ludzi tworzyli żywe tarcze. W krwawej obławie na gang zginęło 26 przestępców

Fot. Twitter
0 7 134

W miniony poniedziałek brazylijskie media poinformowały o policyjnej operacji wymierzonej w gang złodziei, który przeprowadzał brutalne i brawurowe napady na banki.

Policyjną akcję zrealizowano w mieście Varginha w stanie Minas Gerais. W wyniku działań organów ścigania w tym funkcjonariuszy żandarmerii doszło do krwawej strzelaniny, która pochłonęła wiele ofiar. Zginąć miało 26 członków gangu. Służby zajmują się identyfikacją zwłok. Na ten moment potwierdzono co najmniej dane osobowe trzech osób.

Grupa przestępcza była odpowiedzialna za napady w całym kraju, w tym bezwzględną operację przeprowadzoną 30 sierpnia tego roku. Nad ranem w mieście Aracatuba w stanie Sao Paulo łącznie ponad 50 napastników wzięło udział w brawurowej akcji.

20-osobowa grupa uzbrojona po zęby napadła na trzy banki, a oddział składający się z 30 napastników otoczył posterunek żandarmerii. W środku zostali uwięzienie funkcjonariusze, którzy nie mieli możliwości zainterweniowania w sprawie napadów. Na zewnątrz podpalono samochody, zablokowano wejścia i strzelano do każdego, kto próbował opuścić budynek, w wyniku czego zginął jeden funkcjonariusz.

W różnych częściach miasta gang rozmieścił także kilkadziesiąt bomb z czujnikami podczerwieni, które wybuchają, gdy wykryją ruch. Ofiarą takiej bomby padł jeden z rowerzystów. Mężczyzna trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Dezaktywacja ładunków przez saperów zajęła dwie doby.

Łącznie w wyniku działań gangu zginęły 4 osoby. Wielu cywilów zostało także porwanych. Napastnicy uprowadzili zakładników i co najmniej 10 z nich przywiązali do pojazdów, tworząc z nich żywe tarcze. Sytuacja uspokoiła się, dopiero gdy przestępcy opuścili miasto.

Banki nigdy nie ujawniły opinii publicznej, jaka kwota została skradziona przez brutalny gang.

 

 

 

 

 

 

Źródło BBC Folha De S.Paulo
Zostaw odpowiedź