(VIDEO) Napad na restaurację pełną klientów. Bezwzględni napastnicy celowali nawet do dzieci

Fot. Nagranie z monitoringu, Facebook
0 4 981

W minioną sobotę doszło do napadu na restaurację w miejscowości Casavatore. Nagrania z całego zdarzenia zostały opublikowane na social mediach.

9 października po godzinie 22 do wypełnionego lokalu „Un posto al sole” niedaleko Neapolu, wtargnęli dwaj mężczyźni w kominiarkach i rękawiczkach, którzy sterroryzowali klientów restauracji.

Jeden z napastników był uzbrojony w karabinek AK-47, natomiast jego wspólnik trzymał w rękach strzelbę. Przestępcy byli bezwzględni i nie powstrzymali się od celowania nawet do dzieci znajdujących się z rodzinami przy stolikach.

Rabusie zabrali klientom telefony komórkowe, biżuterię i pieniądze. Ukradli także gotówkę, która znajdowało się w kasie. Tej jednak nie było zbyt wiele. Pieniądze zostały wyciągnięte z kasy, gdyż lokal został napadnięty krótko przed zamknięciem.

Starty nie zostały ujawnione, jednak wiadomo, że napastnicy zrabowali m.in. cztery ekskluzywne zegarki firmy Rolex i Tudor oraz złoty łańcuszek. Cały napad został zarejestrowany na monitoringu. Na jednym z nagrań widać, jak napastnik przykłada broń do głowy klienta i zrywa z jego szyi biżuterię.

– Za kilka dni będziemy świętować 20-lecie naszej działalności. Coś takiego nigdy się przez te wszystkie lata nie wydarzyło. Nasz lokal zawsze był dość zatłoczonym miejscem, gdzie dzieci, a zwłaszcza rodziny, przychodzą zjeść i czują się bezpiecznie – przekazała restauracja na swoim Facebooku.

Sprawę skomentował również radny regionu Kampania Francesco Emilio Borreli, który przekazał – Rozmawiałem z właścicielem. Powiedział mi, że stracił wielu klientów. To była poważna sytuacja. Kryminaliści uzbrojeni po zęby. Napad mógł przerodzić się w masakrę.

 

Źródło napolitoday.it
Zostaw odpowiedź