(VIDEO) Kolejna krwawa obława w fawelach. Gangi narkotykowe ostrzelały policyjny helikopter

Fot. Twitter
0 3 134

W Brazylii doszło do kolejnych krwawych starć organów ścigania z gangami narkotykowymi. W środku miasta ponownie miała miejsce wymiana ognia.

21 lipca w Rio de Janeiro policja przeprowadziła obławę w faweli w Complexo do Alemao. W wyniku operacji zginęło co najmniej 18 osób, w tym jeden funkcjonariusz, 16 podejrzanych i przypadkowa kobieta. Media i mieszkańcy oskarżają lokalne służby o łamanie praw człowieka, gdyż regularnie działania brazylijskiej policji kończą się krwawą masakrą, w której giną również niewinne osoby.

Mieszkańcy wyszli na ulice i rozpoczęli protesty. Mają dosyć brutalności organów ścigania, które w żaden sposób nie przejmują się konsekwencjami swoich działań. Funkcjonariusze odmawiają udzielenia pomocy poszkodowanym, a przypadkowe osoby same muszą przewozić rannych do szpitali czy zbierać ciała z ulicy.

Policja nie chce nikogo zatrzymać. Oni chcą jedynie zabijać, więc jeśli widzą ranną osobę, uważają, że nie zasługuje ona na żadną pomoc – mówił Gilberto Santiago Lopes z organizacji chroniącej prawa człowieka.

W obławie, jaka miała miejsce w Complexo do Alemao, wzięło udział około 400 funkcjonariuszy, 10 opancerzonych pojazdów i cztery helikoptery. Jeden z nich został ostrzelany przez gang narkotykowy, a świadkowie całego zdarzenia opublikowali nagranie w Internecie.

Źródło: Twitter/Guardian

Zostaw odpowiedź